O firmie

 

O Nas

Jesteśmy producentem wyśmienitych lodów, mrożonek, dań gotowych oraz przetworów owocowo-warzywnych. Nasze wyroby produkowane są w oparciu o naturalne składniki i tradycyjne, regionalne receptury. Dzięki temu smak i walory naszych produktów cenione są przez konsumentów polskich i zagranicznych. Jak przystało na współczesną europejską firmę produkcja realizowana jest w nowoczesnym zakładzie w Turowie koło Olsztyna. Jakość gwarantują wdrożone systemy ISO 9001, ISO 22000 oraz oczywiście HACCP.

 

Historia


W 1999 roku w niewielkim zakładzie w Turowie rozpoczęto produkcję lodów z przeznaczeniem na rynek regionalny. Doskonały smak i jakość lodów sprawiły, że popyt na nie przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dlatego już w 2002 roku wybudowana została nowoczesna hala produkcyjna, a asortyment produkowanych lodów zwiększył się o nowe smaki i pojemności. W 2004 roku oddano do użytku kolejną halę produkcyjną. Zaczęły w niej powstawać ulubione przez tysiące Polaków pierogi, pyzy, kluski, kartacze, kopytka i krokiety. Swój niepowtarzalny smak zawdzięczają składnikom. W odróżnieniu od innych producentów „ALEX-POL” do produkcji wyrobów mącznych używa świeżych ziemniaków, a do ich nadzienia (farszu) świeżego, niemrożonego mięsa. Wszystkie surowce pochodzą od sprawdzonych, wyselekcjonowanych dostawców. Na przestrzeni kolejnych lat firma zdobywała kolejne udziały w rynku lodów i mrożonek. Rozszerzała też swoją ofertę. W lipcu 2010 roku do firmy został przyłączony nowy zakład – oddział w Częstochowie, który wcześniej jako „Śnieżka” Chłodnia w Częstochowie SA był producentem niezapomnianych lodów „Śnieżki”, na których „wychowały się” pokolenia rodaków. Firma „ALEX-POL” nadal produkuje te kultowe lody.

 

Osiągnięcia

2006 – nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy
2007 – II miejsce w konkursie „AGROLIGA” w kategorii Firma
2007 – IV miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Producentów Wyrobów Mrożonych
2007 – Targi „POLAGRA FOOD” – nominacja do złotego medalu za pierogi z mięsem
2008 – nominacja do statuetki „Za Wybitne Zasługi Dla Powiatu” za rok 2007
2008 – nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za najlepsze inwestycje w województwie śląskim
2009 – Statuetka Wójta Gminy Olsztyn
2009 – I miejsce w edycji konkursu „Sposób Na Sukces”
2009 – statuetka „Złoty Kłos”
2009 – „Jakość roku 2009”
2012 – produkty: kartacze z mięsem, kluski śląskie z mięsem oraz pierogi z jagodami otrzymały certyfikat programu „Doceń polskie”
2013 – certyfikat koszerności

Copyright © Alex-Pol 2016, Strony internetowe Trustnet